Soojustagastusega ventilatsioon on õige lahendus.

Nõuded uuele ja renoveeritud hoonele on nüüd väga kõrged, nii energiatarbimise kui ka sisekliima ja õhukvaliteedi osas. Soojustagastusega ventilatsioon lahendab ka kõige rangemaid nõudeid. DEOS INT pakub ainult kaasaegseid ventilatsiooni tooteid: DYKA AIR, RENSON – plastikust ümmargusi ning ovaalseid torusid antibakteriaalse ja antistaatilise kihiga, ATREA kõrgefektiivsust tagavaid ventilatsiooniseadmeid (kuni 95% soojustagastusega) ning ka nende kaugjuhtimise ja jälgmise võimalusi läbi automaatika, mis kokkuvõttes annab tellijale parima lahenduse mõistva hinnaga.

DEOS INT OÜ on DYKA B.V. ja RENSON®  ventilatsioonilahenduste, ATREA s.r.o. ventilatsiooniseadmete ametlik maaletooja.

Mis on soojustagastusega ventilatsioon?

Mehaanilise soojustagastusega sundventilatsioon on süsteem, mis tagab ruumides vajaliku õhuvahetuse ja soojusenergia taaskasutamise.242GR-heat-recovery-ventilator.preview

Heitõhk koos toksiinidega ja lõhnadega tõmmatakse tualetist, niisketest ruumides nind köökidest välja ning värske õhk juhitakse õuest otse ventilatsiooni agregaati esialgu läbi filtri, siis kõrgefektiivses soojusvahetuses heitõhk annab kuni 95% oma soojaenergiast värskele õhule üle, ehk siis värske õhu soojendamist ei ole vajalik teostada.

Mis kasu on Soojustagastusega sundventilatsioonist?

  • Värske õhk
  • Soe õhutatud kodu
  • Kokkuhoid küttearvetelt
  • Liigse niiskuse eemaldamine hoonetest ja siseruumidest
  • Tervist toetav sisekliima
  • Säilib kuni 95% soojusenergiast

KredEx SA Korterelamu rekonstrueerimise toetusega ventilatsioonisüsteemid

Tsentraalne süsteem

Korterelamu rekonstrueerimisel paigaldatakse ümmarguse ja ovaalse kujuga plastik õhukanal hoone fassaadi pinna sisse. Kasutatavate toodete tehnilised omadused võimaldavad lähendada soojustagastusega ventilatsioonisüsteeme ka 9-korruselistele korterelamutele KredEx SA 40% TOETUSMEETME TINGIMUSTEGA.

Korteripõhine süsteem

Korteripõhise ventilatsioonisüsteemi korral paigadadakse igasse korterisse oma ventilatsiooniseade (näiteks köögikappi, vannitoa lakke, koridori). Ümmarguse ja ovaalse kujuga plastik õhukaniltega ehitakse õhujaotussüsteem korteris:

  • Sissepuhe – magamistubadesse ja elutubadesse.
  • Väljatõmme – niisketesse ruumidesse ja kööki.

Elamud ja Passiivmajad

Soojustagastusega ventilatsioonisüsteem ja ventilatsiooni maakollektor

Eramu ehitajale pakume ümmarguse ja ovaalse kujuga plastik õhukanalit antibakteriaalse ja antistaatilise kihiga, mille paigaldus on väga lihte ja kiire. Passiivmaja puhul pakume ka sissepuheõhu maakollektorit, mille abil talvel soojendakase külma õhku, aga suvel vastupidi, toimub kuuma õhu jahutus.

Uusehitise ventilatsioonisüsteemid

Korterelamute ventilatsioonisüsteemid

  • Korteripõhine
  • Tsentraalne

Äri- ja tööstushoonete ventilatsioonisüsteemid